language icon language icon

language icon facebook icon

Old Tech New Tech w Nowym Jorku

Old Tech New Tech
09 września - 01 listopada 2015
Wernisaż:
Czwartek, 17 września, 6-8pm
Art & Science Panel:
Czwartek, 1 października, godzina dziewiętnasta

 

NOC MUZEÓW 2015

Noc Muzeów 2015

Muzeum Książki Artystycznej, Tymienieckiego 24

18:00 w ogrodzie Muzeum Stowarzyszenie Strzecha prezentuje odtwórsto rzemieślinie oraz stroje z dawnych epok.

18:00 – 20:00 Grupa TTTT prowadzi szereg spacerów, które mają swój finał w Muzeum

20:00 – 21:00 Teatr Niekonsekwencji przedstawia spektakl „Konrad Maszyna”

21:27 – 23:00 Żuk & Friends oraz zespół LANDSZAFT w Pierwszym Internetowym Performance: Na żywo – In Situ oraz Live, OnLine – w sieci. Warszawa – Łódź – Radom.
„100xMalewicz, DrogaDoCzarnegoKwadratu”

23.00 Wernisaż wystawy "Przegląd 2 - Hoffer, Ilkiewicz, Kosmynka, Komorowski, Łukasiak, Miserable Face"

Muzyka (muzyka elektroniczna) Blumental, DHM


SZCZEGÓŁY:

Grupa TTTT, Stowarzyszenie Strzecha i Teatr Niekonsekwencji


W tym roku grupa TTTT kolejny raz weszła we współpracę z Muzeum Książki Artystycznej, ale zaprosiła też do organizacji Stowarzyszenie Strzecha i Teatr Niekonswekwencji.

Od godziny 18.00 na terenie ogrodu Muzeum Książki Artystycznej rozstawione będą namioty, pod którymi Stowarzyszenie Strzecha (mające swoją siedzibę w Zgierzu) będzie prezentowało dawne odtwórstwo rzemieślnicze, a także stroje z różnych okresów historycznych
W międzyczasie przewodnicy TTTT będą organizowali spacery, których metą za każdym razem będzie Muzeum Książki Artystycznej.

Spacery przewodników TTTT

„Szkoła Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego”
Spacer wyłącznie na zapisy; prowadząca: Monika Gajek; godzina rozpoczęcia: 17.00; miejsce spotkania: ul. Milionowa 12; czas trwania: godzinaPodczas spaceru grupa będzie miała okazję zwiedzić Szkołę Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego, poznać historię budynku i jej patrona.

„Nie tylko dla rzemieślników”
Prowadząca: Izabela Kaczanowska; godzina rozpoczęcia: 18.00; miejsce spotkania: róg ul. Piłsudskiego i Kilińskiego; czas trwania: godzina
Podczas spaceru zostanie przybliżona historia ul. Kilińskiego i pobliskiej okolicy.

„Śladami rodziny Grohmanów”
Prowadzący: Kamil Durka; Godzina rozpoczęcia: 19.00; Miejsce spotkania: Muzeum Książki Artystycznej; Czas trwania: godzina.
Zapraszamy do poznania historii
rodziny Grohmanów, którzy na terenie dawnego posiadła Lamus wybudowali swoje fabryki i wille.

„Tropem pracowni artystycznych”
Prowadząca: Katarzyna Cebula; Godzina rozpoczęcia: 18.15; Miejsce spotkania: Muzeum Książki Artystycznej;Czas trwania: godzina
Księży Młyn jest pomostem pomiędzy przeszłością a teraźniejszością. Nie bez powodu tutejsi artyści chętnie lokalizują tutaj swoje pracownie artystyczne. Podczas spaceru poznamy ich historię i działalność.

„Fabrykantki piszą pamiętniki”
Prowadząca: Anna Musiałowicz; godzina rozpoczęcia: 18.30; miejsce spotkania: róg al. Politechniki i ul. Skrzywana; Czas trwania: ok. półtorej godziny.
Spacerując ulicami m.in. Czerwoną i Piotrkowską, przewodnik przybliży Łódź widzianą oczami kobiet doby ery przemysłowej. 

„Wokół Księżego Młyna”
Prowadzący: Krzysztof Kręzel; godzina rozpoczęcia: 18.30; miejsce spotkania: Plac Zwycięstwa; Czas trwania; godzina, półtorej.
Razem z przewodnikiem grupa będzie miała okazję zwiedzić królestwo największego łódzkiego przemysłowca Karola Scheiblera.

„Konrad Maszyna”
O godzinie 20.00 odbędzie się przedstawienie Konrad Maszyna Teatru Niekonsewkencji. Jest to amatorski, alternatywny teatr, założony w 2010 r. przez absolwenta filologii polskiej UŁ Piotra Augustyniaka, który to teatr działa w Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima przy ul. Wyszyńskiego 86. Teatr brał między innymi udział w Łódzkim Przeglądzie Teatrów Amatorskich 2014, który odbył się w Łódzkim Domu Kultury, gdzie zaprezentowane zostało przedstawienie Konrad Maszyna. Muzeum Książki Artystycznej to niezwykła przestrzeń, w której takie wydarzenie staje się awangardowym, ale z drugiej strony przystępnym i atrakcyjnym dla odbiorcy.

 

godzina 21:27

100xMalewicz, DrogaDoCzarnegoKwadratu

 

Pierwszy Internetowy Performance
Na żywo – In Situ oraz Live, OnLine – w sieci

Jednocześnie, osobno ale razem w 3 miejscach, miastach i w światowej sieci www:

- w Galerii XX1 w Warszawie, 
- Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi 
- oraz w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu

odbędzie się pierwszy eksperymentalny rozproszony sieciowy performance

„100 x Malewicz”
„120 x kino”
„DrogaDoCzarnegoKwadratu”

projekcje, muzyka, działania, badanie sieci...

Wystąpią, działają, grają, transmitują...:

Józef Żuk Piwkowski 
Tadeusz Sudnik 
Marcin Krzyżanowski 
Arkadiusz Rogoziński
Dariusz Adryańczyk 
Jerzy Piwkowski
Antonina Piwkowska
Sławomir Kalwinek 
Kamila Bulzacka-Mrzygłód
oraz
Zespół Landszaft: Justyna Mańka, Sara Rogowska, Janusz Szczepakowski,
Łukasz Zaorski-Sikora

i inni

I ty możesz dołączyć. Opisz w krótkich słowach co chcesz zrobić i podaj nam embed Twojej transmisji.

więcej szczegółów:
https://www.facebook.com/WNM.PWSFTviT
https://www.facebook.com/groups/NeNNale/
https://www.facebook.com/jozef.piwkowski

Zapraszam serdecznie, 
Żuk&Friends

realizacja, współpraca:
Galeria XX1 
galeriaxx1.pl
Muzeum Książki Artystycznej
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu
Galeria 2b/step 
2b.art.pl
Dotfilm.tv
Warsztat Nowych Mediów
facebook.com/WNM.PWSFTviT
facebook.com/groups/NeNNale/

Wystawa "Przegląd 2 - Hoffer, Ilkiewicz, Kosmynka, Komorowski, Łukasiak, Miserable Face"

Muzyka (muzyka elektroniczna) Blumental, DHM,

Przemek Hoffer
Ur. 1986. Fanatyk liter. Zgłębiając teorie i tajniki budowy najbardziej klasycznych krojów, nie przestaje poszukiwać nowych form. Odręczne pismo, druk typograficzny, czy komputer, według niego we wszystkim znajdzie się miejsce na eksperyment. Ponad podziałami.


Aleksandra Ilkiewicz
Ur. 1989. Wycina linoryty i rysuje na kamieniach litograficznych. W Muzeum Książki Artystycznej od niedawna próbuje swoich sił z drukiem na FAGu i dużymi formatami. Angażuje się w różnorodne działania artystyczne, stale poszerza umiejętności warsztatowe.

Filip Komorowski,
Ur. 1987. Od małego chciał być malarzem, został typografem. Miłośnik surowych form, symetrii i wszystkiego co disco. W czesie gdy nie rysuje liter, produkuje muzykę i śpiewa.

Konrad-Koxu-Łukasiak,
Ur. 1987. Absolwent grafiki, character designer, ilustrator i graficiarz. Fascynuje się grafiką wektorową i malarstwem, które rozwija za pomocą różnych technik. Współpracował z wieloma uznanymi artystami, a jego prace wystawiane były w Polsce i za granicą. Koneser dobrego rapu i podróżnik z zamiłowania.

Borys Kosmynka,
Ur. 1989/Łódź. Zainteresowania, które sięgają od muzyki, przez fizykę, filozofię i literaturę, składają się na jego charakter twórczy. Kiedy tylko zajął się projektowaniem, wiedział już że to jest właśnie jego pasja. W swoich działaniach artystycznych (fotografia, film, projektowanie) porusza również tematykę miejską.

Miserable Face,
Fotografią zaczął interesować się w latach 2004-2005 będąc wtedy jeszcze aktywnym writerem, z czasem jednak proporcje między obiema pasjami ulegały zmianie. Ostatecznie odłożył farbę, by zastąpić ją aparatem. Teraz, jako były już wirter, większość wolnego czasu spędza w okolicy torów kolejowych skupiając się na robieniu zdjęć i kolekcjonowaniu przyjemnych wspomnień.

Specjalne podziękowania za wsparcie dla Tomasza Krukowskiego!!!!

O NAS - Marek Gajewski

PINK ŁÓDŹ - Agata Dworzak-Subocz

SAMBAR - ZACIŚNIĘTE DOOKOŁA UST

Koncert muzyki improwizowanej w ramach projektu literacko-muzycznego inspirowanego książką "zaciśnięte dookoła ust" Jana Brzękowskiego.

MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO LATAWCA

WYSTAWA MATTHIASA HARNISCHA

POZOSTAŁOŚCI - WYSTAWA MAĆKA JABŁOŃSKIEGO

Wystawa Macieja Jabłońskiego czynna od 18 maja do końca czerwca 2014, zapraszamy do ogrodu wokół Muzeum.

 

PRZEGLĄD

Wystawa nadal w MKA (do końca maja)

IV DZIEŃ STUDYJNY

Ramowy Program IV Dnia Studyjnego

Podsumowanie projektów socjalnych realizowanych w roku akademickim 2013/2014 przez studentów III roku pedagogiki społecznej w zakresie pracy opiekuńczej i socjalno-wychowawczej.

Muzeum Książki Artystycznej, Łódź, ul. Tymienieckiego 24
13 maja 2014 r.

14.30 – 15.00 Oczekiwanie na uczestników
15.00 – 15.25  Otwarcie IV Dnia Studyjnego przez Kierownika Katedry Pedagogiki Społecznej Uniwersytetu Łódzkiego  prof. zw. dr hab. Ewę Marynowicz- Hetkę,  oraz wprowadzenie w ideę Dnia Studyjnego
15.25 – 15.45  Przedstawienie historii Muzeum Książki Artystycznej przez Panią Jadwigę Tryzno- prowadzącą Muzeum z ramienia Fundacji Correspondance des Arts, wprowadzenie w tematykę IV Dnia Studyjnego przez Anitę Najwald, Sylwię Renosik
15.45 – 16.10  Projekcja filmu pt. „Projekt socjalny w procesie” zrealizowanego przez studentki III roku pedagogiki społecznej: Weronika Bis, Marzena Czajka, Anita Najwald, Justyna Nowak, Joanna Przyborek, Sylwia Renosik
16.10 - 16.30  Przedstawienie teatralne z udziałem wychowanków Domu Dziecka nr 4 w Łodzi pt. „O borsuku samotniku”, zrealizowane w ramach projektu socjalnego pt. „Z uśmiechem przez sztukę” realizowanego przez Kingę Przybylską, Izabelę Świerczyńską, Agatę Turlakiewicz, Reginę Voitsekhivską
16.30 - 17.00 Sesja plakatowa -możliwość zapoznania się ze specyfiką zrealizowanych projektów socjalnych w bieżącym roku akademickim
17.10 - 18.40 Dyskusja panelowa pod tytułem Projekt  socjalny – komunikacja, współpraca, zmiana, moderator: mgr Izabela Kamińska

Paneliści:
- Mirosława Andrzejczak –wychowawca w placówce opiekuńczo-wychowawczej w Łodzi - członek Zarządu Oddziału Dzielnicowego Łódź Śródmieście Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
- mgr Jerzy Czapla - kierownik Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn św. Brata Alberta w Łodzi
- dr Anita Gulczyńska – adiunkt w Katedrze Pedagogiki Społecznej Uniwersytetu Łódzkiego
- Anna Pawlak – studentka III roku pedagogiki społecznej w zakresie pracy opiekuńczej i socjalno-wychowawczej, współrealizatorka projektu socjalnego „Zatrzymane w kadrze” zrealizowanego w bieżącym roku akademickim

18.40-19.00 Uroczyste wręczenie przez władze Uczelni podziękowań dla sprzymierzeńców i sponsorów tegorocznych projektów socjalnych oraz listów gratulacyjnych studentom realizującym projekty socjalne w roku akademickim 2013/2014 - Dziekan Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego prof. nadzw. dr hab. Danuta Urbaniak-Zając

Zaproszenie na część integracyjno - artystyczną przy grillu i występach zespołów muzycznych
Prowadzenie – Anita Najwald, Sylwia Renosik

BĘDZIEMY - WYSTAWA MAŁGORZATY SIDOR

Do końca maja w MKA

JOHN MORAN "THE SOLO SERIES"

 

Spektakl Johna Morana w Muzeum Książki Artystycznej

18. 01. 2014

Muzeum Książki Artystycznej, DotFILM, 2b.art.pl oraz Koło naukowe Warsztat Nowych Mediów przy PWSFTviT

ZAPRASZAJĄ:
JOHN MORAN "THE SOLO SERIES"

Wyjątkowy spektakl artysty łączącego ruch, muzykę i teatr w jedyne w swoim rodzaju dzieło sztuki.

Fotografia:
Anita Andrzejczak

WYSTAWA JOLANTY GRACZYKOWSKIEJ "LES MYSTERES" - STRONY Z TAJEMNICZEJ KSIĘGI ŻYCIA